HERE mapuje Slovensko do 3D

12. 9. 2014 ~ V.Sagvin ~ späť na články

Spoločnosť HERE, ktorá je súčasťou korporácie Nokia, zbiera panoramatické snímky ulíc v niekoľkých krajinách po celom svete v snahe vytvoriť čo najaktuálnejšiu a bohatú digitálnu mapu. HERE používa najmodernejšie technológie na zachytenie a spracovanie týchto snímok a pritom rešpektuje a chráni súkromie.

V rámci úsilia ponúknuť užívateľom čo najlepšie mapy sveta bude spoločnosť HERE, ktorá je súčasťou korporácie Nokia v priebehu septembra a októbra snímkovať niektoré časti Slovenska. 

Ulicami jazdíme v našich vozidlách HERE TRUE, ktoré používajú najnovšie technológie na zber 3D bodov a snímok ulíc. Nazbierané dáta spolu vytvoria bohatú a podrobnú mapu Slovenska. Vďaka tomu že dokážeme zaznamenávať snímky okolia spolu s ďalšími atribútmi vieme našim užívateľom poskytnúť presné informácie v momente keď ich potrebujú, čo umožní jednoduchšiu navigáciu v reálnom svete. 

V nasledujúcich týždňoch budú naše vozidlá mapovať ulice Bratislavy, Trnavy, Košíc, Prešova, Martina, Nitry, Popradu, Prievidze, Trenčína, Žiliny, Banskej Štiavnice, ďalej ich uvidíte vo Vysokých Tatrách a vo Zvolene. 

Celý proces je plynulý a nebude obmedzovať dopravu. Viditeľne označené vozidlá HERE, ktoré sú vybavené niekoľkými 3D panoramatickými kamerami, budú zbierať dátové body a snímky na verejných komunikáciách  obchodného záujmu a v oblastiach s viacerými bodmi záujmu, ktorými sú napríklad obchody, čerpacie stanice a reštaurácie. 

HERE sa zaväzuje rešpektovať a chrániť súkromie ľudí. Zachytené snímky sa ukladajú vo vozidle, neskôr sa prevedú do zašifrovanej podoby a prenesú do zabezpečeného úložiska. Následne sú snímky spracované špičkovým softvérom a vyspelými algoritmami na detekciu a rozmazanie tvárí a evidenčných čísel vozidiel. Snímky sa publikujú vždy až po rozmazaní tvárí a EČV.

V prípade, že by nedošlo k správnemu rozmazaniu obrazu, HERE umožňuje komukoľvek o rozmazanie požiadať dodatočne. Jednoducho navštívite on-line obrázok a kliknete na "Report image/Nahlásiť obrázok" v ľavom dolnom rohu mapy. 

Navštívením stránky http://here.com/help sa dozviete viac informácii o projekte, o tom ako HERE chráni vaše súkromie a ako si užiť naše detailné mapy. 

Na nasledujúcom odkaze nájdete fotografie vozidiel HERE TRUE:

http://company.nokia.com/en/news/media-library/image-gallery/here
Komentáre:

Nový komentár