Desať gigabitov do Moldavy nad Bodvou

18. 3. 2017 ~ Škovranko V. ~ späť na články

Operátor neaplikuje žiadne FUP limity na množstvo prenesených dát a mesačný poplatok za službu zahŕňajúcu aj digitálnu TV a pevnú linku je 17.92 eur.

Optické pripojenie s rýchlosťou gigabit za sekundu pribudlo v ďalšom meste, Moldave nad Bodvou, kde pripojenie s takouto symetrickou rýchlosťou spustil operátor Antik Telecom.

Včera o tom informoval Peter Blaas, riaditeľ Antiku pre rozvoj.

Podľa skorších informácií operátora má rýchlosť sťahovania cez jeho gigabitové pripojenie reálne dosahovať 900 až 950 Mbps, rýchlosť uploadu 700 až 800 Mbps. Operátor neaplikuje žiadne FUP limity na množstvo prenesených dát a mesačný poplatok za službu zahŕňajúcu aj digitálnu TV a pevnú linku je 17.92 eur.

Antik poskytuje gigabitové pripojenie v mestách Bratislava, Košice, Humenné, Gelnica, Svit, Veľké Kapušany, Trebišov, Vranov nad Topľou, Tlmače, Medzilaborce, Strážske, Nová Baňa, Kráľovský Chlmec, Svidník, Revúca a Krompachy.

Gigabitovú sieť buduje aj v mestách Snina a časti Košice - Šaca.


Mapa budovanej medzimestskej optickej siete Antiku, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Antik Telecom)
V Moldave operátor spustil pripojenie po tom, ako do mesta dotiahol svoju medzimestskú sieť označovanú Antik East. Tú vytvára technológiou nenasvietených optických vlákien a v súčasnosti majú jednotlivé spoje kapacitu 10 Gbps.


Cieľom je najmä na východe Slovenska vytvoriť vlastnú medzimestskú sieť navyše s redundantným kruhovým zapojením, pričom po prípadnom prerušení jedného spoja jednotlivé lokality nestratia konektivitu.

Sieť má byť podľa informácií Blaasa pre DSL.sk dokončená v roku 2018, v súčasnosti je v prevádzke už juhovýchodný okruh medzi Košicami a Humenným a časti ostatných. Technológia umožňuje zvýšiť kapacitu siete upgradom aktívnej technológie bez výmeny spojov, napríklad na 100 Gbps spoje.Najčítanejšie

Komentáre:

Nový komentár