Začal sa týždeň výziev proti nepravdám, hoaxom a konšpiráciam na internete

28. 3. 2017 ~ Škovranko V. ~ späť na články

O2 prostredníctvom 10 ambasádorov a ich 10 posolstiev vyzýva každého, aby sa zapojil do kampane Dobré dáta a svojou troškou prispel k zlepšeniu Slovenska.

O2 prostredníctvom 10 ambasádorov a ich 10 posolstiev vyzýva každého, aby sa zapojil do kampane Dobré dáta a svojou troškou prispel k zlepšeniu Slovenska.

 

Strapo proti hoaxom
Tento týždeň odštartoval svojou výzvou raper Strapo a jeho výzva je zameraná na hoaxy. Raper vyzýva na overovanie zdrojov informácií, ktorých je internet preplnený. Strapovu výzvu si môžete pozrieť na: www.youtube.com/STRAPO

 

Pred troma týždňami O2 odštartovalo kampaň ambasádorom a zlatým olympionikom Matejom Tóthom, ďalší týždeň vyzývala k venovaniu času mamám Kristína Farkašová a minulý týždeň svojim posolstvom vyzýval vydavateľ slovenskej literatúry a zakladateľ súťaže Poviedka Koloman Kertész Bagala. Celkovo sa do výziev od začiatku zapojilo 4300 ľudí a postarali sa tak o vyše 6000 splnených výziev. Stránku www.dobredata.o2.sk celkovo navštívilo okolo 75 000 ľudí. O2 kampaň odštartovalo pri príležitosti svojho 10. výročia na slovenskom trhu.

 

Viac informácií o celej kampani, a tiež ako sa zapojiť, nájdete v priloženej tlačovej správe a na stránke: https://www.dobredata.o2.sk.

 

Týždeň proti nepravdám na internete
Okrem Strapovej výzvy bude O2 iniciovať viacero aktivít na podporu pravdivého obsahu na internete. Okrem postov na sociálnych sieťach  sa tejto téme bude venovať aj magazín Sóda vo svojich článkoch (napr. https://soda.o2.sk/dobre-data/7-tipov-ako-na-internete-rozlisit-klamlivy-clanok-od-pravdiveho/ ). V sobotu 1. apríla v rámci protikorupčného festivalu Pucung v košickej Tabačke sa zúčastní debaty o šírení hoaxov a konšpiračných teórii so známym lovcom konšpirátorov Jánom Benčíkom aj generálny riaditeľ O2 Peter Gažík. „Je v našom záujme, aby sa online priestor využíval zodpovedne, a nie na šírenie neoverených informácii. Často si ani neuvedomujeme, aké nebezpečenstvo to predstavuje. Pri množstve podnetov, ktorým sme každý deň vystavení, je zachovanie si nadhľadu zložité, ale nie nemožné. Okrem zdravého rozumu tomu môže pomôcť aj cielená edukácia a upozorňovanie na nepravdy,“ povedal Peter Gažík, generálny riaditeľ O2.Komentáre:

Nový komentár