Tesco mobile ruší roamingové príplatky od 13. júna

10. 6. 2017 ~ Škovranko V. ~ späť na články

Mobilný operátor ruší roamingové príplatky o dva dni skôr než začne platiť európska regulácia.

Aj zákazníci Tesco mobile budú môcť už čoskoro volať, SMS-kovať a surfovať na dovolenke v Európskej únii za ceny ako doma. Mobilný operátor ruší roamingové príplatky o dva dni skôr než začne platiť európska regulácia.

Podobne ako O2, ktoré dnes predstavilo fungovanie roamingu v krajinách Európskej únie, aj pre zákazníkov Tesco mobile sa roamingové príplatky rušia už 13. júna 2017.

Noví aj existujúci zákazníci operátora môžu napríklad s kartou Bodka volať či SMS-kovať za 3,9 centa aj zo zahraničia v rámci EÚ, teda rovnako ako doma. Aj celý objem balíčka máte k dispozícii bez príplatkov. Domáce ceny platia v rámci samotnej Európskej únie a pri využívaní služieb v Lichtenštajnsku, Nórsku či na Islande.

Služba EÚ Roaming bude zákazníkom spustená automaticky, bez akýchkoľvek aktivačných poplatkov na všetkých programoch služieb, ktoré operátor poskytuje. Služba je určená na využitie počas dovoleniek a kratších ciest v rámci EÚ a riadi sa pravidlami stanovenými Európskou komisiou.

"S aktivovaným balíčkom máte v EÚ k dispozícii jeho objem 500 MB bez príplatku. V prípade, že celý balíček alebo jeho časť miniete doma, môžete si balíček v EÚ navýšiť a surfovať bez príplatku až do vyčerpania limitu 500 MB v EÚ. O jeho vyčerpaní budete informovaní SMS správou a následne surfujete ďalej s príplatkom 0,924 centa za MB. V prípade, že si neaktivujete balíček, využívate dáta so službou Internet na deň, s ktorou dátujete s príplatkom 0,924 centa za MB od prvého využitého MB.

Po prečerpaní balíčka si môžete v EÚ navýšiť objem dát s plnou rýchlosťou. Surfovanie spomalenou rýchlosťou v zahraničí neumožňujeme."Komentáre:

Nový komentár