V Dobrej sieti budú zákazníci O2 sami tvoriť mapu 4G LTE pokrytia Slovenska

6. 11. 2017 ~ Škovranko V. ~ späť na články

V pondelok O2 spúšťa geolokačnú súťažnú aktivitu Dobrá sieť, cez ktorú sa zákazníci sami budú môcť presvedčiť o komforte, ktorý im ponúka najširšia 4G LTE sieť na Slovensku. Tá pokrýva od jesene tohto roka už viac ako 90% populácie. Súťažiaci získajú bezplatné dáta navyše a okrem toho prispejú na dobrú vec – na platformu Dobrá krajina od Nadácie Pontis.Po Dobrom behu a Dobrých dátach spoločnosť O2 pokračuje v koncepte kampaní, ktoré zapájajú ľudí a podporujú ich v aktivitách pre zlepšovanie spoločnosti na Slovensku. V pondelok spúšťa geolokačnú súťažnú aktivitu Dobrá sieť, cez ktorú sa zákazníci sami budú môcť presvedčiť o komforte, ktorý im ponúka najširšia 4G LTE sieť na Slovensku. Tá pokrýva od jesene tohto roka už viac ako 90% populácie. Súťažiaci získajú bezplatné dáta navyše a okrem toho prispejú na dobrú vec – na platformu Dobrá krajina od Nadácie Pontis.

Dobrá sieť štartuje už v pondelok 6.11. a zapojiť sa budú môcť všetci zákazníci O2. Ich úlohou bude označiť sa v niektorej z vyše 1700 obcí Slovenska, ktoré sú pokryté 4G LTE signálom. Postupne budú svojimi označeniami vytvárať mapu pokrytia Slovenska. „Každý týždeň aktualizujeme mapu pokrytia 4G LTE signálom o nové lokality, pričom ním pokrývame viac ako 90 % obyvateľstva. Dôležitejšie ako toto číslo je, aby sa o tom presvedčili samotní zákazníci. V najbližších týždňoch práve oni budú prieskumníkmi  signálu 4G LTE a presvedčia sa tak, že aj napríklad v Orechovej Potôni, v Zemplínskych Hámroch, či Zvolenskej Slatine nájdu už LTE pokrytie. Potvrdením svojej polohy v 1700 miestach na Slovensku budú nielen sami tvoriť mapu pokrytia, ale získajú aj dáta navyše,“ povedala Tereza Molnár, hovorkyňa O2.  

Dobrá sieť však nebude len súťažnou aktivitou, ale bude mať aj iný rozmer. „O2 si kladie za cieľ podieľať sa na zlepšovaní prostredia okolo seba. Dlhodobo sa orientujeme na podporu vzdelanosti a inovácií, preto sme sa rozhodli, že za každé súťažné checknutie venujeme 50 centov na podporu vzdelávania prostredníctvom platformy Dobrá krajina, konkrétne projektu Generácia 3.0, ktorý podporuje lepšie formy vzdelávania detí,“ vysvetlila Tereza Molnár. Generácia 3.0 zároveň združuje pokrokové školy a vzdelávacie iniciatívy v regiónoch. Projekt Generácia 3.0 rovnako ako platforma Dobrá krajina sú aktivitami Nadácie Pontis.

Pre zapojenie sa do súťaže je potrebné si zapnúť mobilné dáta a povoliť geolokáciu pre stránku www.dobrasiet.o2.sk. Po označení aktuálnej polohy zákazníkovi príde SMS s kódom na dáta navyše, ktoré si môže uplatniť. Ak zákazník pravidelne dáta nevyužíva, má možnosť zažiadať o štartovací balíček dát.

Pre podrobné podmienky súťaže navštívte: https://www.o2.sk/o-nas/sutaze/pravidla-sutazi/-/asset_publisher/TKe0/content/pravidla-sutaze-dobra-siet-
Najčítanejšie

Komentáre:

Nový komentár