PRÍJEMNÉ VEĽKONOČNÉ SVIATKY

1. 4. 2021 ~ Škovranko V. ~ nezaradené späť na články

Prajeme Vám krásne prežitie Veľkonočných sviatkov. Nech Váš dom je plný pokoja, stôl hýri hojnosťou a srdcia blízkych sú naplnené láskou a porozumením.Požehnaná Veľká noc vo svetle tohto radostného posolstva nech je slávenie Veľkej noci pre Vás prameňom nádeje radosti a pokoja. Zo srdca želá...

Prajem Ti krásne prežitie Veľkonočných sviatkov. Nech Tvoj dom je plný pokoja, stôl hýri hojnosťou a srdcia blízkych sú naplnené láskou a porozumením.

Prijmi náš pozdrav krátky na veľkonočné sviatky. V zdraví ich dobrom preži, veselý, šťastný svieži!

Radujte sa ó kresťania, v srdciach Vašich plesajte! Z mŕtvych povstal náš spasiteľ, Aleluja spievajte. Spokojné prežitie veľkonočných sviatkov zo srdca praje ...

Ak má byť Veľká noc naozaj štedrá, namiesto striekačiek musia byť vedrá.

Baránka aj kačku, mokrú oblievačku, klobásku aj vodku, vŕbové prútiky, voňavé koláčiky, džbánok medu, maľované vajíčka, plno hostí, jar v duši a všetkého po samé uši. Príjemné Veľkonočné sviatky Vám želá ...

Gúľaj sa vajíčko, cez hory, doliny, prines môj Veľkonočný pozdrav do každej rodiny.

Halúzkou po zadku, pálenku odzátkuj, starosti za chrbát, nič večne netrvá. Halúzkou po zadku, voňavku do vlasov, nože sa ponúkni farebným koláčom.

Ide zajko zo šibačky, ožratý je ako táčky, vypil veľa vodky, rumu, rozbil si na ceste hubu, roztrepal si všetky vajcia, motá ho a v kuse vracia, teraz plače ruky spína, tá Veľká Noc to je drina.

Jar už klope na vrátka, krásnu Veľkú noc prinášajú kuriatka! Príjemné sviatky a veselú šibačku prajú …

K novej jari veľa sily, aby ste v zdraví dlho žili. Na Veľkú noc veľa vody, spokojnosti a pohody.

K radu ďalších vinšovníkov aj podľa dobrých zvykov, pripojiť chcem, keď nie inšie, aspoň svoje skromné vinše. Pekné sviatky, dobrú zhodu, ženám čerstvú , sviežu vodu, mužom tiež nech sladko je, nech si prídu na svoje.

Keď jarné kvety kvitnú a slnko teplo hreje, tak príroda svoju náruč každému dopraje. Želáme Vám krásne Veľkonočné sviatky a radosť z každého prežitého jarného dňa.

Keď malé vtáčiky vyletia z hniezd ako každú jar, slniečko a teplé dni nám prinesú ako krásny dar. Príjemné prežitie Veľkej noci prajú …

Koláč, šunka nech Ti chutí, vínko nech hlávku nepomúti, veď len raz za dlhý rok tu máme tú prekrásnu Veľkú Noc.

Korbáč, vodu, kraslíc moc, nech prinesie Veľká noc. Zdravie, šťastie, úsmev v tvári, želáme Vám k sviatku jari.

Krásne a pohodové prežitie Veľkej Noci, nech Vás všetkých radosť a veselosť má vo svojej plnej moci, nech sa u Vás voda aj vodka točí, a nech baby poriadny prúd vody zmočí.

Krásne a radostné dni cez veľkonočné sviatky a veľa životnej pohody v ďalších dňoch zo srdca želá...

Kúpačom vajce z čokolády, ženám čerstvej vody za pohár, aby sviatok veľkej noci v zdraví a pohode ešte dlho doznieval.

Maľované vajíčko, ženám božtek na líčko a mužom vínečko, k tomu zdravia moc a moc a veselú Veľkú noc.

Malý zajko ráno vstal, veselo sa usmieval. Slniečko ho hladkalo, bolo mu moc veselo. Práce má dnes moc a moc, prajem krásnu Veľkú noc.

Malý zajko v tráve čupí, sleduje jak jar sa budí, všetko živé raduje sa, na Veľkú noc hotuje sa. Privítajme sviatky jari, nech sa všetkým dobre darí.

Na stole bahniatka a veľké dobroty, príde i láska, vykroč jej oproti! Nepokaz nikomu tieto dni sviatočné, veď patria každému sú predsa veľkonočné.

Na Veľkú noc v tomto vinši, nemôže byť pozdrav inší: dobrú šibačku a kúpačku aj s výslužkou vo vačku Vám želajú…

Na Veľkú noc veľa vody, vôbec ti to neuškodí, aj na teba čaká nepríjemná mláka. Na Veľkú noc veľa vody, vôbec ti to neuškodí, zospodu, aj z vrchu, čakaj chladnú sprchu.

Na Veľkú noc všetkého dosť, radosť, pohodu a spokojnosť želá...

Pekné sviatky, dobrú zhodu, ženám čerstvú , sviežu vodu, mužom tiež nech sladko je, nech si prídu na svoje.

Pekný bozk na líčko, netvár sa tak hrdo, do vrecka vajíčko, najradšej na tvrdo. Môže byť červené, žlté či modré, len si ty poriadnu halúzku odrež.

Skôr než domov prinesieš pár farebných vajec, poriadne sa pred šibačkou, poriadne sa najedz. Inak by si ľahko mohol priniesť len opičku, nezabudni k pálenke občas aj vodičku.

Sladké koláče, ohybné korbáče, vodu studenú, šunku údenú, veľa radosti a málo starostí. Krásnú Veľkú noc.

Studená vodička, farebné vajíčka, koláčik makový, korbáčik vŕbový. Dobrej šunky, mnoho vajec, k tomu ešte chleba krajec. Do pohára vínečka, k tomu veľa zdravíčka.

Sviatky jari sú tu zas, oslávte ten krásny čas. Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov, veľa zdravia a pohody praje...

Sviatky jari sú tu znova, ktože im len odolá! Oddych, hojnosť si užime, nech sme svieži po zime.

Šiby ryby mastné ryby, kus koláča od korbáča, grajciar groš, už je toho dosť. Kázal gazda aj gazdička, aby dali tri vajíčka, jedno biele dve červené, to je moje potešenie.

To vajíčko maľované, kvietočkami cifrované, to vajíčko posielam, koho v srdci nosievam. Pekné veľkonočné sviatky praje ...

Trošku vody za golier, pár vajíčok na tanier, pár šibnutí po zadku, veľa zdravia ku sviatku.

Ty si šibal zajačik, kde si schoval korbáčik? Zdá sa, že ho milý zajko, vymenil za pekné vajko. Spokojné prežitie veľkonočných sviatkov praje…

Tým, čo nosia sukničky veľa čerstvej vodičky, tým čo nosia nohavice veľa dobrej slivovice. Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov praje...

Už sa blížia sviatky jari, tešia sa veľkí, malí. Dievky zas len báť sa budú, svoje šaty sušiť budú. Takáto je Veľká Noc, tá má svoju veľkú moc.

Veľa vône koláčikov, pritom mnoho korbáčikov, čistú vodu zo studničky, dobré vínko do skleničky.

Veľká noc jar nesie v batôžku od slnka, budí sa príroda, tok šťastia zažblnká. Maľuj že dievčička farebné vajíčka, aby si mala čím obdariť Janíčka. Janíčka či Dušana, okúpu ťa za rána, rumeň sadne na líčko, keď im podáš vajíčko.

Veľká noc je sviatok veľký, prajem veľa vody a vodky. Zdravia, šťastia, spokojnosti, dobrej šunky do sýtosti. Ku šunke vajec veľa, nech je Veľká noc veselá!

Veľká noc, Veľká noc, ďaleko je do Vianoc. Kto má trochu umu, naleje si rumu, ak ma prísť aj opička, ďalší chod - borovička. Len povahy krotké dajú prednosť vodke. Kto chce pekne voňať, otvorí si koňak. Kto má vyššie ciele, ten popíja biele. Len víťazi na páske dostávajú šampanské. No za dobrý čin, môže byť aj gin.

Veľkonočné polievačky tunelujú mamkám vačky a oteckom sudy, ako na deň súdny.

Veselé veľkonočné sviatky, hodne šibačky a oblievačky. Ženám veľa vody, chlapom veľa vínka a deťom nech vo vrecku zopár mincí cinká.

Vo svetle tohto radostného posolstva nech je slávenie Veľkej Noci pre Vás prameňom nádeje radosti a pokoja.

Vodka, šunka, nech Vám chutí, víno nech Vám hlavu múti. Veď len raz má túto moc, prajem krásnu Veľkú noc!

Zajko malý kráča po lúke, drží korbáč v ruke. A už beží za kmotrou, do kameňa silno kopol. Má veľkú ránu, nech si na ňu položí trávu. Je to blbý nápad, pomôže mu ako náplast. A už beží ako blesk, dávaj pozor zajko, ešte dnes!

Zdravie, šťastie, úsmev v tvári, želáme Vám k sviatku jari.
Súvisiace články:

VESELÉ VEĽKONOČNÉ SVIATKY
Najčítanejšie

Komentáre:

Nový komentár