4ka rozširila rýchly roaming do ďalších krajín

10. 2. 2019 ~ Škovranko V. ~ späť na články

Po Rakúsku je možné rýchle dáta využívať už aj na cestách v susednom Česku a Maďarsku. V tomto roku pribudne podpora aj pre ostatné krajiny EÚ.
V čoraz väčšom počte krajín je možné využívať rýchly 4G roaming od 4ky. Po Rakúsku je možné rýchle dáta využívať už aj na cestách v susednom Česku a Maďarsku. V tomto roku pribudne podpora aj pre ostatné krajiny EÚ.

Štvorkári môžu od konca januára využívať rýchly LTE/4G roaming aj v sieťach Vodafone v ČR a Vodafone a Telenor v Maďarsku. Nestojí ich to nič naviac a nie je potrebné nič nastavovať v telefóne. Ten sa sám prihlási do hierarchicky najvyššej siete, čo býva spravidla práve 4G/LTE sieť.

„Krátko po bezproblémovom nábehu LTE roamingu v susednom Rakúsku sprístupňujeme ďalšie krajiny, kam smeruje najviac našich zákazníkov. Spusteniu v danej krajine predchádzajú vždy dôsledné testy, ktoré však pokračujú rýchlym tempom a už čoskoro sa môžu zákazníci tešiť na LTE roaming aj v menej navštevovaných krajinách,“ hovorí technický riaditeľ 4ky Patrik Kollaroci. Ide o ďalšie vylepšenie služieb 4ky, na ktorých operátor neustále pracuje.

V akej sieti a cez akú technológiu sú zákazníci pripojení, si môžu overiť aj na displeji svojho mobilného telefónu. V prípade pripojenia k LTE roamingu býva na zariadení zobrazovaná ikona 4G alebo LTE.
Najčítanejšie

Komentáre:

Nový komentár