O2 ako prvý mobilný operátor odštartoval komunikáciu so zákazníkom aj cez aplikáciu WhatsApp

17. 2. 2021 ~ Škovranko V. ~ späť na články

Zákazníkom tak šetrí čas, pretože môžu v konverzácii odpovedať vtedy, keď sa im to najviac hodí, pričom žiadna správa sa nestratí.
O2 je prvým mobilným operátorom na Slovensku, ktorý umožňuje zákazníkom komunikovať so zákazníckou linkou cez WhatsApp. Zákazníkom tak šetrí čas, pretože môžu v konverzácii odpovedať vtedy, keď sa im to najviac hodí, pričom žiadna správa sa nestratí.

Vlani vybavili pracovníci zákazníckej linky mesačne priemerne vyše 70 tis. volaní a 20 tis. chatov prostredníctvom rôznych kanálov. Aby O2 zákazníkom umožnilo ešte rýchlejšiu komunikáciu, od 16. februára umožní svojim zákazníkom spojenie s operátorom aj cez aplikáciu WhatsApp. Výhodou komunikácie prostredníctvom tejto aplikácie je možnosť asynchrónnej komunikácie a to najmä v ohľade, že zákazník vie v začatej komunikácii kedykoľvek pokračovať a nie je viazaný na časové hľadisko pokladania otázok a odpovedí ako pri štandardných chatoch na web stránkach.

„Prvenstvo medzi telco firmami na Slovensku vo využití WhatsAppu ako ďalšieho komunikačného kanála nie je náhodné, ale je plne v súlade s našou stratégiou digitálnosti a ľudskosti. Chceme byť blízko nášho zákazníka a v čase kedy to potrebuje on a zároveň prostredníctvom obľúbeného digitálneho nástroja, ktorý používa viac ako polovica našich zákazníkov,“ uviedol Milan Morávek, riaditeľ predaja a služieb zákazníkom O2 Slovakia.

Komunikácia prostredníctvom aplikácie WhatsApp

Táto komunikácia je určená pre všetkých zákazníkov O2, ako aj pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť o službách operátora O2 viac. Komunikácia je jednoduchá a zákazník ju odštartuje tak, že v novom chate si zo zoznamu vyberie číslo linky 9a49 alebo 940 alebo vytvorí nový kontakt s číslom 0949 949 949 alebo 0949 949 940. Konverzáciu môže odštartovať aj odklikom na WhatsApp odkaz na webe O2. Nový spôsob komunikácie môžu využiť aj zákazníci digitálneho operátora Radosť.


O2 pridáva ďalší spôsob spojenia so zákazníckou podporou

Operátor O2 odpovedá svojim zákazníkom na otázky prostredníctvom viacerých kanálov, či už je to osobne na predajni, telefonicky prostredníctvom zákazníckej linky, alebo prostredníctvom chatov na webovej stránke www.o2.sk alebo priamo v mobilnej aplikácii Moje O2 SK, ale aj cez sociálnu sieť Facebook. Odteraz tak pridáva ďalší spôsob komunikácie a to priamo prostredníctvom mobilnej aplikácie WhatsApp. Pre predstavu, vlani vybavili pracovníci zákazníckej linky mesačne priemerne vyše 70 tis. volaní a 20 tis. chatov.
Najčítanejšie

Komentáre:

Nový komentár